Posted on

Stojąc przed momentem dokonania zakupu garnków warto wybrać zestaw, dzięki czemu nabędziemy naczynia w różnych rozmiarach i kształtach. W sprzedaży dostępny jest szeroki wachlarz wariantów, co sprawia, że każdy znajdzie dla siebie dopasowany zestaw. Warto zwrócić szczególną uwagę na garnki ze stali nierdzewnej, ponieważ materiał, z którego są skonstruowane jest uznawany za jeden z najzdrowszych.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie garnków?

Garnek ze stali nierdzewnej to nieoceniony pomocnik w każdej kuchni. Gotowanie przy jego użyciu jest proste, szybkie i komfortowe. Dokonując jego zakupu warto wziąć pod uwagę jaki rodzaj kuchenki lub płyty posiadamy. Naczynie musi być dostosowane do urządzenia gazowego, ceramicznego lub indukcyjnego. Istotny jest dobór kształtu i wielkości garnków, te parametry powinny być dopasowane do naszych upodobań oraz ilości osób, dla których gotujemy. Ponadto warto zwrócić uwagę na uchwyty oraz czy garnek ze stali nierdzewnej wyposażony jest w pokrywkę.

Garnek ze stali nierdzewnej zadba o zdrowie

Niezwykle ważną kwestią jest to, aby jedzenie, które przyrządzamy było nie tylko smaczne, ale też zdrowe. Musimy zadbać o to, aby dostarczyć naszemu organizmowi odpowiednią ilość substancji odżywczych. W tej kwestii kluczową rolę odgrywa jakość garnka. Ważne jest nie tylko to co się je, ale także w czym się gotuje. Stal nierdzewna to dobre rozwiązanie, gdyż nie wchodzi w reakcje z jedzeniem. Poza tym posiada właściwości bakteriobójcze i jest materiałem wytrzymałym, dzięki czemu może posłużyć w kuchni wiele lat.

Skład garnków nierdzewnych a nasze zdrowie

W kwestii doboru garnków niezwykle istotny jest ich skład. Wiele osób gotujących to alergicy, które mogą być uczulone na nikiel. Zawartość tego pierwiastka możemy odnaleźć w postaci liczbowej np. 18/10. Oznacza to, że w składzie tego naczynia zawarte jest 18% chromu i 10% niklu. Dla bezpieczeństwa lepiej będzie wybrać garnek ze stali nierdzewnej z oznaczeniem 18/0.