Posted on

Garnek ze stali nierdzewnej to zdecydowanie najczęściej kupowane naczynie przez wielu miłośników kulinarnych rewolucji. To absolutna podstawa kuchennego wyposażenia. Można go zakupić w różnorodnych pojemnościach, kształtach. Jego przydatność objawia się często w przypadku codziennego gotowania posiłków czy wielu odświętnych potraw. Garnek ze stali nierdzewnej nie jest przeznaczony do smażenia czy pieczenia, lecz nie ma sobie równych w kwestii gotowania składników w dużej ilości wody.

Nieoceniona przydatność garnków ze stali nierdzewnej

Trudno sobie wyobrazić gotowanie makaronu, kaszy, ziemniaków czy ryżu bez użycia naczynia ze stali nierdzewnej. Nie mają sobie równych też podczas przygotowania wywarów i zup. Ich użycie wraz z pokrywką umożliwia duszenie wielu potraw. W porównaniu z aluminiowymi odpowiednikami, garnek ze stali nierdzewnej jest niezwykle wytrzymałym naczyniem, choć wolniej się nagrzewa. W stosunku do garnków żeliwnych są też tańsze, bardziej uniwersalne w użyciu i mniej ważą.

Warto pomyśleć o komplecie stalowych garnków

Jeśli jesteśmy zdecydowani na zakup produktów do kuchni ze stali nierdzewnej, to warto pomyśleć o nabyciu całego kompletu. W zestawie najczęściej występuje produkty o wielu pojemnościach, w ten sposób będziemy mogli je wykorzystać zarówno do mniejszych porcji, jak i posiłków dla całej rodziny. Nowoczesny garnek ze stali nierdzewnej powinien być dostosowany do działania na kuchence indukcyjnej.